Scramasax
Vikingský dlouhý nůž Scramasax
Dřevěná replika dlouhého nože používaného již vikingy.
Vhodný pro rytíře se zájmem o historii do 5 do 15ti let.
| Kategorie: | Meče |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Hmotnost: | 10 kg |
| Celková délka zbraně: | 57 cm |
| Délka čepele: | 41 cm |
| Tloušťka čepele: | 6 mm |
| Barva: | Nátěr imitující vzhled kovu |
| Materiál: | Speciální tvrzená buková překližka - silnější |
| Historické období: | Raný středověk |
| Uřčeno pro: | Dětský šerm dřevěnými zbraněmi |
| Doporučený věk: | 5–15 let |
| Vhodný doplněk kostýmu: | ano |
Dřevěná replika raně středověkého dlouhého nože Scramasax
Scramasax (Seax - nebo Sax) je raně středověký nůž, ostřený pouze po jedné straně. Byl dlouhý od několika málo centimetrů až do 80 cm. Krátké typy se používaly ve všedním životě v hospodářství, delší jako mačety. V dobách války sloužily i jako osobní zbraň. Lišily se jak velikostí tak i tvarem. Každý sax byl jiný, prostě jak se zrovna kováři povedl.
Každopádně jde o nejpoužívanější nůž středověku, již od dob vikingů. Proto jsou také Scramasaxy s Vikingy spojovány. Mnoho Saxů se nedochovalo, právě pro jejich obyčejnost a všednost. V muzejních sbírkách je několik málo vzácných vikingských scramasaxsů. Častější scramasaxy jsou z dob pozdějších.
Naše replika dlouhého nože je vyrobena z bukové překližky, pečlivě opracována a natřena barvou připomínající vzhled kovu. Tato replika snese plné nasazení v dětských bojích s dřevěnými zbraněmi. Námi vyráběný scramaxas byl vytvořen pro vikingskou akci v Brdečném u Neveklova, kam každoročně jezdíme prodávat naše zboží.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

.jpg?69de1e05)

.jpg?69de1e4c)
.jpg?69de1e79)