Kupecká dýka nebarvená
Velice pěkná, tupá, nebarvená dýka.
| Kategorie: | Meče |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Hmotnost: | 10 kg |
| Celková délka zbraně: | 41 cm |
| Délka čepele: | 25 cm |
| Tloušťka čepele: | 6 mm |
| Barva: | Buk (nebarveno) |
| Materiál: | Speciální tvrzená buková překližka |
| Uřčeno pro: | Dětský šerm dřevěnými zbraněmi |
| Doporučený věk: | 3–5 let |
| Vhodný doplněk kostýmu: | ano |
Tato dýka má předlohu v kupeckých krátkých dýkách, které kupci nosili pro svoji ochranu a pro pocit většího bezpečí. Hlavice a záštita byli bohatě zdobeny, čímž dával kupec na odiv svoji zámožnost. U naší repliky jsem použil pouze její tvar. Zdobení již nechám na Vaší fantazii. Hlavně jsem se snažil, aby byla dýka výrobně jednoduchá a tím i cenově dostupná. Podařilo se mi zachovat a trefit její elegantní tvar a proporce.
Dýka je vyrobena z překližky, pečlivě opracována bez výbrusu ostří, však povrchově hladce vybroušena. Rukojeť je omotána koženkou pro příjemnější držení.
Tuto dýku nebarvím. Jednak abych udržel nižší cenu a také proto, že v přírodní barvě vyhlíží mnohem bezpečněji.
Velikost dýky je reálná. V rukou malého rytíře bude vypadat jako roztomilý mečík.
Celková délka dýky je 41cm, z toho čepel 25cm.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

.jpg?69de1e05)

.jpg?69de1e4c)
.jpg?69de1e79)