Gladius
Dřevěný meč Gladius
Dřevěná replika římského meče
Replika meče ve skutečné velikosti.
| Kategorie: | Meče |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Celková délka zbraně: | 72cm |
| Délka čepele: | 51cm |
| Tloušťka čepele: | 8 mm |
| Materiál: | Speciální tvrzená buková překližka |
| Historické období: | Antika |
| Uřčeno pro: | Šerm i dekoraci |
| Doporučený věk: | 15-50 let a více |
| Vhodný doplněk kostýmu: | ano |
Meč pro milovníky výstroje římských legií
Zde můžete objednat věrnou replikou římského meče. Velikost i tvar odpovídají předloze.
V dobách Makedonské války (213-169 př.Kr.) se meče ještě podobaly hispánským mečům. Měly dlouhou čepel se zužujícím se průřezem. Vyráběly se i čepele s rovnoběžnými okraji a zašpičatělým hrotem. Tři exempláře tohoto tipu byly nalezeny v Pompejích.

Čepel meče - čepel meče je vyrobena za speciální tvrzené bukové překližky o síle 8mm.Čepel je povrchově upravena směsí barev imitující vzhled kovu.
Čepel silná - Standardně necháváme ostří hodně tupé, aby meč snesl plné nasazení při šermu dřevěnými zbraněmi.
Čepel ostrá - Na vaše přání mohu čepel vybrousit do ostří pro autentičtější vzhled (tím ovšem ostří ztrácí pevnost a není vhodné s ním šermovat).

Záštita - Záštita je vyrobena z několika vrstev zesílené překližky. Přiznaná kresba dřeva jako v originále. Před záštitou je předsazena destička v barvě kovu. Sloužila k ochraně záštity, proti sekům soupeřova meče.

Hlavice - Kulovitá hlavice je vysoustružena z dubu. Opět s přiznáním kresby dřeva. K meči je pevně přitažena vrutem, jehož vstup je zakryt vrcholovou záslepkou. V případě potřeby dotažení hlavice je možné záslepku vytáhnout a křížovým šroubovákem PZ2 hlavici k meči dotáhnout a záslepku opět vrátit.

Rukojeť - Rukojeť je tvarována pro pevnější úchop. Pro pohodlí a lepší vzhled je rukojeť omotána bílou koženkou.
Rozměry :
- Síla čepele 8mm
- délka čepele 51cm
- celková délka 72cm
- rukojeť 10,5cm
- celková váha 376g
Dětská varianta meče - Gladius dětský
Nabízíme i dětskou, kratší a lehčí variantu tohoto meče. Naleznete ji zde.

Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

.jpg?69de1e05)

.jpg?69de1e4c)
.jpg?69de1e79)