Scimitar malý
Dřevěná replika Perské šavle
Zatím náš jediný zástupce šavlí na www.drevenemece.cz
| Kategorie: | Meče |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Hmotnost: | 10 kg |
| Celková délka zbraně: | 61 cm |
| Délka čepele: | 45 cm |
| Tloušťka čepele: | 6 mm |
| Materiál: | Speciální tvrzená buková překližka |
| Historické období: | Antika |
| Uřčeno pro: | Dekoraci a lehký šerm |
| Doporučený věk: | 6–12 let |
| Vhodný doplněk kostýmu: | ano |
Dřevěná replika pro milovníky šavlí
Již jsem několikrát odpovídal na dotazy, zda vyrábíme také nějaké šavle. Ano, kdysi jsme je dělali, ale byli výrobně dost náročné. Přeci jenom když chci, aby šavle byla podobná předloze, je na ní dost práce a to zvyšuje její konečnou cenu.
Jednoduchou šavli jsem našel na vyobrazení perského válečníka. Je otázkou, do jaké míry se kreslíř nechal unést fantazií, ale obrázek mi připadal dost propracovaný a detailní. Hlavně šavle byla konstrukčně jednoduchá, bez zbytečného zdobení. Tak snad se bude líbit i vám.

Šavle je vyrobena z speciální tvrzené bukové překližky . To nám umožňuje zachovat pevnost při poměru tloušťky a šířky a zachovat tak co nejreálnější vzhled čepele. Šavle je opatřena nátěrem imitujícím vzhled kovu.
Unikátní technologie konstrukce záštity zaručuj její pevnost. Nevím, kolik vydrží zúžené konce záštity. Přeci jen se jedná o nový produkt. Čepel mečů je pružná a otupený břit se při šermu pouze natlouká. Naše meče se neštípou po letech, neboť nemají léta. Rukojeť je omotána koženkou pro lepší a pohodlnější úchop.
Výroba: (...a mám zdůrazňovat to co jsem si myslel že je jasné... tak tedy:) Jedná se o ruční výrobu a poctivé české řemeslo. Ano, opravdu od nás. :-)
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

.jpg?69de1e05)

.jpg?69de1e4c)
.jpg?69de1e79)