Meč Vítek
Meč Vítek – dřevěná replika
Replika meče vyrobená podle nálezu na vítkoveckém panství.
| Kategorie: | Meče |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Celková délka zbraně: | 71 cm |
| Délka čepele: | 53 cm |
| Tloušťka čepele: | 6 mm |
| Barva: | Nátěr imitující vzhled kovu |
| Materiál: | Speciální tvrzená buková překližka |
| Historické období: | 14. století |
| Uřčeno pro: | Dětský šerm dřevěnými zbraněmi |
| Doporučený věk: | 5–15 let |
| Vhodný doplněk kostýmu: | ano |
Meč pro nenáročné rytíře
Meč Vítek má 53 cm dlouhou čepel bez drážky a jednoduchou záštitu. Hlavice je ve tvaru "svatého plamene".
Meč je vyroben z speciální tvrzené bukové překližky . To nám umožňuje zachovat pevnost při poměru tloušťky a šířky a zachovat tak co nejreálnější vzhled meče. Meče jsou opatřeny nátěrem imitujícím vzhled kovu.
Přestože se jedná o jednodušší typ meče,opět zaručujeme jeho kvalitu a pevnost. Jde pouze o snazší konstrukční řešení, jenž se odráží i v ceně. Čepel tohoto meče je pružná a otupený břit se při šermu pouze natlouká. Naše meče se neštípou, neboť nemají léta. Rukojeť je omotána koženkou pro lepší a pohodlnější úchop. Můžeme jenom doporučit.
- celková délka meče – 71 cm
- Délka čepele – 53 cm
Zavěšení meče
Závěsník jednoduchý na řetězu
K pohodlnému pobočnému nošení meče doporučujeme závěs na meč. Závěs na meč je vyroben z tenké kůže. Meč se v něm pohodlně nosí. Na opasek se připevňuje dvěma očky které se závěsníkem spojuje dekorativní řetěz.
Závěsník luxusní
Naprosto přepychový je tento závěsník vyrobený ze silné kůže. Je bohatě zdobený a rytíři opravdu sluší. Pasuje na všechny typy mečů.
Pokud nemáte doma žádný vhodný opasek, seženete jej také u nás.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

.jpg?69de1e05)

.jpg?69de1e4c)
.jpg?69de1e79)