Meč Orcrist
Meč Orcrist Thorina Pavézy
Dřevěný meč Orcrist inspirovaný mečem Thorina Pavézy na motivy J.R.R.Tolkiena (Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Pán prstenů), pro milovníky o fantasy.
| Kategorie: | Meče |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| Celková délka zbraně: | 90 cm |
| Délka čepele: | 67 cm |
| Tloušťka čepele: | 8 mm |
| Barva: | Nátěr imitující vzhled kovu |
| Materiál: | Speciální tvrzená buková překližka |
| Historické období: | Fantasy/John Ronald Reuel Tolkien: Hobit |
| Uřčeno pro: | Dětský šerm dřevěnými zbraněmi |
| Doporučený věk: | 7–14 let |
| Vhodný doplněk kostýmu: | ano |
Trpasličí meč Orcrist – dřevěný
Tento dřevěný meč Orcrist (můžete ho znát i pod názvem Orkrist, Bijec nebo Skřetodrv) jsem vyrobil pro radost. Nejedná se o přesnou repliku, jedná se o volnou variaci podle knihy Hobit. Líbí se mi jeho tvar a příběh knihy Hobit.
Thorin Pavéza (2746-2941 T. v.) je trpaslík vystupující v knize J. R. R. Tolkiena Hobit aneb cesta tam a zase zpátky a je zmíněn také v trilogii Pán prstenů. Thorin zdědil po svém otci Thráinovi titul krále Durinova lidu. Jako mladíček se účastnil války trpaslíků se skřety. V bitvě v Azanulbizaru v roce 2799 získal svou přezdívku Pavéza. Vedl výpravu za obnovením Království pod Horou, které se zúčastnil také hobit Bilbo Pytlík. V roce 2941 je Thorin zabit v Bitvě pěti armád. Byl pochován pod Osamělou Horou s elfím mečem Orkristem, v Obecné řeči nazývaným Skřetodrv, na prsou.
Thorin byl stejně jako většina trpaslíků velice hrdý, přesný, horlivý a tvrdohlavý. Měl dlouhé vousy a nosil zlatý řetízek. Uměl dobře zpívat a hrát na harfu. Byl vychytralý a v boji velmi zarputilý.
Provedení meče z naší dílny
Meč je vyroben ze speciální tvrzené překližky a nabarven směsí barev imitující vzhled kovu. Rukojeť je pouze dřevěné hnědě namořená.
Meč vyrábíme ve dvou velikostech:
- Délka 75cm - Meč je vyroben z 6mm silné překližky
- Délka 90cm - Meč je vyroben z 8mm silné překližky
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

.jpg?69de1e05)

.jpg?69de1e4c)
.jpg?69de1e79)